Producenci

KAWY I HERBATY

KAWA LUCAFFE BLUCAFFE ZIARNISTA 125G PUSZKA KAWA LUCAFFE BLUCAFFE ZIARNISTA 125G PUSZKA
Producent: LUCAFFE
Cena:

52,00 zł

zobacz więcej
KAWA LUCAFFE CLASSIC MIELONA 125G PUSZKA KAWA LUCAFFE CLASSIC MIELONA 125G PUSZKA
Producent: LUCAFFE
Cena:

29,00 zł

zobacz więcej
KAWA LUCAFFE MR.EXCLUSIVE MIELONA 125G PUSZKA KAWA LUCAFFE MR.EXCLUSIVE MIELONA 125G PUSZKA
Producent: LUCAFFE
Cena:

33,00 zł

zobacz więcej
KAWA MIELONA DICTADOR ESENCIA SPECIALITY 250G KAWA MIELONA DICTADOR ESENCIA SPECIALITY 250G
Producent: DICTADOR
Cena:

39,00 zł

zobacz więcej
KAWA PARANA MIELONA 250G KAWA PARANA MIELONA 250G
Producent: PARANA CAFFE
Cena:

40,00 zł

zobacz więcej
KAWA ZIARNISTA DICTADOR MAGNO SPECIALITY 1000G KAWA ZIARNISTA DICTADOR MAGNO SPECIALITY 1000G
Producent: DICTADOR
Cena:

155,00 zł

zobacz więcej
KAWA ZIARNISTA DICTADOR MAGNO SPECIALITY 250G KAWA ZIARNISTA DICTADOR MAGNO SPECIALITY 250G
Producent: DICTADOR
Cena:

49,00 zł

zobacz więcej
KAWA ZIARNISTA DICTADOR XO SPECIALITY 250G KAWA ZIARNISTA DICTADOR XO SPECIALITY 250G
Producent: DICTADOR
Cena:

59,00 zł

zobacz więcej

Czym jest kawa?

Kawa powstaje z palonych, zmielonych ziaren kawowca i obecnie jest jedną z najpopularniejszych używek na świecie oraz głównym źródłem kofeiny.

Nazwa kawa prawdopodobnie pochodzi od arabskiego słowa kahwa. Do Europy, jak i Polski trafiła przez Turków, którzy nazywali ją kahve. Drugim prawdopodobnym pochodzeniem nazwy mógł być etiopski region słynący z uprawy kawy – Kaffa.

Kiedy kawa dotarła do Polski?

W Polsce kawa pojawiła się tuż po bitwie pod Wiedniem w 1683 roku, kiedy to wojska polskie przejęły wszystkie zapasy Turków, wraz z kawą. Wtedy też kawa stała się ulubionym napojem Jana III Sobieskiego. Jednak większość ludzi uznawała ją za szkodliwą i obrzydliwą, dlatego też zyskała popularność w Polsce dopiero między XVII, a XVIII wiekiem. Masowe spożycie kawy rozpoczęło się w gdańsku, gdzie powstawały tzw. kaffeehaus – kawiarnie. Obecnie kawa jest ogólnodostępną używką, którą spożywa większa część Polaków.

Jakie są rodzaje kawy?

Kawa dzieli się na 3 główne rodzaje:

  • Arabica – uważana jest za kawę wysokiej jakości. Ma ona niższą zawartość kofeiny, dosyć niską kwasowość oraz charakteryzuję się intensywnym, bogatym smakiem i aromatem. Kawa ta uprawiana jest w wymagających warunkach, co sprawia, że jest droższa.
  • Robusta – jest kawą mniej aromatyczną. Posiada za to około 2 razy więcej kofeiny niż Arabica. Jest często wykorzystywana do mieszanek kaw.
  • Mieszanka kaw – powstają w celu tworzenia nowych, niesamowitych smaków i aromatów. Są one specjalnie dobierane gatunkami i rodzajami, tak aby w połączeniu uzupełniały się kompletnie swoimi charakterami.

Herbata – co to jest?

Herbata jest to napar robiony z liści i pąków specjalnych roślin z rodziny herbatowatych oraz wszelkiej maści ziół i suszy owocowych. Najpopularniejszym gatunkiem herbaty jest herbata chińska – Camellia sinensis.

Polskie słowo herbata powstało z połączenia 2 łacińskich słów. Pierwsze – herba (zioło) zostało dodane ze względu na fakt, iż przez długi czas herbata była w Polsce wyłącznie środkiem leczniczym.

Drugie – thea ma szerszą genezę. Jest to zlatynizowana postać używanej w chinach nazwy – chá, którą Japończycy wymawiali jako tia. Nazwa ta rozszerzyła się na całą Europę i była zmieniana w każdym państwie według upodobań, Anglia - tea, Włochy - , Niemcy - tee i nasze polskie - ta.

W jaki sposób herbata dotarła do Polski?

Mówi się, że pierwsze wzmianki o spożywaniu herbaty w Polsce pochodzą z XVII wieku. Herbata znana była wcześniej tylko w Chinach, gdzie mieszkańcy kraju bardzo starali się o zachowanie w tajemnicy swojego odkrycia, które uznawali za coś szlachetnego, godnego szacunku.

Po kilku latach herbata przedostała się do Japonii, gdzie również była rośliną podziwianą, uznawaną za coś mitycznego. Do Europy herbata trafiło dzięki Holendrom, którzy byli jej pierwszym importerem na  Europe. Kilka lat później dotarła ona do Anglii, gdzie stała się tam najpopularniejszą używką. Tak właśnie herbata dotarła również do naszej Polski.

Gdzie kupić kawę i herbatę?

Na świecie istnieje wiele przeróżnych rodzajów kaw, jak i herbat. Dzięki czemu każdy z Was może znaleźć swój smak w oby dwóch kategoriach. W naszym salonie ICON Wine & Whisky Selection przy ul. Głębockiej 5/u3 w Warszawie (Targówek) znajdziecie nietuzinkowe kawy i herbaty, wyróżniające się wysoką jakością oraz niespotykanymi aromatami. Dodatkowo nasze unikalne produkty mają bardzo estetyczne opakowania, dzięki czemu nadają się idealnie na prezent.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej iconselection.pl, gdzie po złożeniu zamówienia, jeszcze tego samego dnia możliwy jest odbiór produktów. Serdecznie zapraszamy!   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl