Producenci
Nowości
BELVEDERE 10 VODKA 0,7L
BELVEDERE 10 VODKA 0,7L

923,00 zł

ELIJAH CRAIG STRAIGHT RYE WHISKEY 0,7L
ELIJAH CRAIG STRAIGHT RYE WHISKEY 0,7L

179,90 zł

 MARTINI VIBRANTE APERITIVO BEZALKOHOLOWE 0,75L
MARTINI VIBRANTE APERITIVO BEZALKOHOLOWE 0,75L

49,90 zł

CHAMBORD LIKIER 0,7L
CHAMBORD LIKIER 0,7L

139,90 zł

GIN

AMUERTE COCA LEAF GIN 0,7L AMUERTE COCA LEAF GIN 0,7L
Producent: AMUERTE
Cena:

339,00 zł

zobacz więcej
AVIATION AMERICAN GIN 0,7L AVIATION AMERICAN GIN 0,7L
Producent: AVIATION GIN
Cena:

189,00 zł

zobacz więcej
BEEFEATER 24 GIN 0,7L BEEFEATER 24 GIN 0,7L
Producent: BEEFEATER
Cena:

119,00 zł

zobacz więcej
BEEFEATER GIN 0,7L BEEFEATER GIN 0,7L
Producent: BEEFEATER
Cena:

79,90 zł

szt.
zobacz więcej
BEEFEATER PINK GIN 0,7L BEEFEATER PINK GIN 0,7L
Producent: BEEFEATER
Cena:

84,99 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
BOMBAY SAPPHIRE GIN 0,7L BOMBAY SAPPHIRE GIN 0,7L
Cena:

122,99 zł

szt.
zobacz więcej
BOMBAY SAPPHIRE STAR OF BOMBAY GIN 0,7L BOMBAY SAPPHIRE STAR OF BOMBAY GIN 0,7L
Cena:

279,00 zł

zobacz więcej
BULLDOG LONDON DRY GIN 0,7L BULLDOG LONDON DRY GIN 0,7L
Producent: BULLDOG
Cena:

149,90 zł

szt.
zobacz więcej
BUSS NR. 509 PINK GRAPEFRUIT GIN 0,7L BUSS NR. 509 PINK GRAPEFRUIT GIN 0,7L
Producent: BUSS
Cena:

269,00 zł

szt.
zobacz więcej

Co to jest gin?

Gin to niezwykły alkohol, którego głównym składnikiem jest jałowiec. To właśnie jemu zawdzięcza swój cierpko — gorzki smak oraz nazwę. Wraz z rozwojem drink-barów i szeroko postrzeganej miksologii gin zyskiwał na popularności, a barmani prześcigają się, wymyślając nowe kompozycje na jego podstawie.  Jest to jeden z najpopularniejszych alkoholi na całym świecie. Początkowo był sprzedawany jako ziołowy lek, dopiero z czasem zaczęto doceniać jego walory smakowe.

Skąd pochodzi gin?

Trunek ten powstał w XVII wieku w Niderlandach – obecnej Holandii. Stamtąd też wzięła się jego pierwotna nazwa, od staroholenderskiego słowa „genever” (jałowiec). Znany był również jako genievre we Francji oraz ginepro we Włoszech. Jednak największą sławę zyskał w Anglii, po tym jak trafił na tamtejszy rynek, jako ziołowe lekarstwo z Niderlandów, gdzie powstała jego ostateczna, skrócona nazwa – Gin.

Czym różnią się giny?

Dzisiaj gin produkowany jest w subtelny sposób, oprócz głównego składnika – jałowca, znajdują się tam również rośliny botaniczne. Najczęściej są to zioła, owoce, przyprawy korzenne czy kwiaty. Dało to początek wielu odmiennym stylom ginów. I chociaż jest ich tak wiele na rynku, to głównie wyróżniamy 3 rodzaje ginów, ze względy na ich proces produkcji:

  • Gin – podstawowa wersja dostępna na rynku, produkuje się go poprzez dodanie zatwierdzonych w UE, naturalnych substancji aromatyzujących do neutralnego destylatu. Minimalna zawartość alkoholu musi wynosić 37,5%.
  • Distilled Gin – produkowany jest tylko i wyłącznie poprzez redestylację (ponowną destylację) powstałego wcześniej alkoholu z naturalnymi składnikami roślinnymi. Minimalna zawartość alkoholu musi wynosić 37,5%.
  • London Dry Gin – najwyższej jakości rodzaj ginu, powstający poprzez destylację alkoholu wraz z dodatkami botanicznymi. Powstały destylat musi mieć co najmniej 70%. Dodatkowo nie może zawierać barwników, ani być rozcieńczany innymi składnikami, jak tylko wodą. W tym wypadku również minimalna zawartość alkoholu musi wynosić 37,5%.

Jak pić gin ?

Gin ze względu na swój charakterystyczny, cierpko-gorzki smak najlepiej smakuje w połączeniu z innymi napojami. Klasycznym i najbardziej sprawdzonym połączeniem jest gin z tonikiem. Proporcję tego drinka zależą od Waszych upodobań, jednak klasycznie powinno się mieszać oby dwa składniki w proporcjach od 1:1 do 1:3 (tonik do ginu).

Dlaczego gin z tonikiem ?

Jak już wyżej pisaliśmy, gin z tonikiem jest kultowym połączeniem nie do przebicia. Wszystko za sprawą brytyjskich oficerów, którzy w trakcie wojny na Dalekim Wschodzie byli zmuszeni pić tonik ze względu na zawartą w nim chininę, chroniącą ich przed malarią. Dla złagodzenia gorzkiego smaku dodawali do toniku ginu, dzięki czemu cały napój był znośniejszy do wypicia. Tak właśnie powstał znany całemu światu drink. 

Który gin jest dobry ? Co polecamy ?

Obecnie na rynku możemy dostać wiele rodzajów ginów od różnych producentów. My jednak wolimy zostać przy sprawdzonych pozycjach, świetnej jakości. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje:

  • Bombay Sapphire – to gin typu London Dry produkowany z ręcznie selekcjonowanych, 10 roślin z różnych stron świata.
  • Hendrick’s – jest to niesamowity gin z esencją z ogórka zielonego i płatków róży.
  • Monkey 47 – to gin produkowany z 47 różnych składników, które oddają jego tajemniczą naturę.
  • Roku Gin Suntory –to japoński gin stworzony z 6 głównym składników z Japonii, symbolizujących 4 pory roku.

Gdzie kupić gin ?

Zastanawiasz się który gin wybrać? Zapraszamy do naszego salonu ICON Wine & Whisky Selection przy ul. Głębockiej 5/u3 w Warszawie (Targówek). W naszej ofercie mamy pełno ginów w różnych kategoriach, dzięki czemu zawsze znajdziesz coś dla siebie. Dodatkowo zawsze pomożemy ci dokonać właściwego wyboru.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą na naszej stronie internetowej iconselection.pl, gdzie jeszcze tego samego dnia, po złożeniu zamówienia, możliwy jest jego odbiór. Jeżeli masz jakieś pytania, zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 790 802 000 lub pod adresem mailowym info@iconselection.pl.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl