Producenci
Opcje przeglądania
Producent

Szampan Krug


Czym jest legendarny szampan Krug ?

Szampan Krug to jeden z najlepszych szampanów na świecie, a w niektórych kręgach nazywany jest legendą. Sam dom szampana Krug został założony w 1843 roku, przez Josepha Kruga. Obecnie marka Krug należy do międzynarodowego koncernu LVMH – Louis Vuitton Moet Hennessy, zrzeszającego najbardziej luksusowe i pożądane marki na świecie. Pomimo bycia w większości własnością koncernu, rodzina Krug nadal aktywnie uczestniczy w życiu domu szampana oraz we wszystkich kluczowych decyzjach.

Podczas procesu kreacji szampana Krug, uznawana jest jedna, bardzo ważna zasada — perfekcyjne skupienie na szczegółach, które od pierwszych dni istnienia domu szampańskiego Krug praktykował jego założyciel i pasjonat win — Joseph Krug. Jego głównym celem było produkowanie szampanów niezmiennej, najwyższej jakości.

Z jakich winogron wytwarzany jest szampan Krug ?

Szampan Krug produkowany jest ze wszystkich dozwolonych w apelacji odmian winogron, mianowicie z 3 szczepów – Pinot Noir, Chardonnay oraz Pinot Meunier. W zależności od rodzaju szampan leżakuje minimum 5 lat i dłużej. Butelkowanie szampana w domu Krug odbywa się raz w roku od kwietnia do maja.

Jakie są rodzaje szampana Krug? 

Obecnie oferta szampanów Krug obejmuje następujące produkty:

  • Krug Grande Cuvee – flagowy szampan marki Krug. Powstaje z ponad 120 win bazowych, które pochodzą z co najmniej 10 różnych roczników. Łączny czas produkcji wynosi w sumie ok. 20 lat, w tym minimum 6 lat szampan dojrzewa w piwnicach.
  • Krug Rose — jest to mieszanka 150 win rezerwowych, z różnych roczników, produkowanych z 3 odmian winogron — Pinot Noir, Chardonnay i Pinot Meunier z domieszką czerwonego wina Pinot Noir. Ten różowy szampan dojrzewa co najmniej 5 lat.
  • Krug Vintage – to szampany rocznikowe, produkowane z winogron z jednego roku. Szampany rocznikowe marki Krug z tej serii dojrzewają przez co najmniej 10 lat.
  • Krug Collection – to rozszerzenie serii Krug Vintage. Szampany te produkowane są z win dojrzewających minimum 20 lat w piwnicach domu Krug.
  • Krug Clos du Mesnil – to szampany rocznikowe, pochodzące z 1 winnicy i produkowane w 100% z winogron ze szczepu Chardonnay. Dojrzewają przez co najmniej 10 lat. Winnica ta mieści się w centrum miejscowości Le Mesnil-sur-Oger.
  • Krug Clos d’Ambonnay – to również szampany rocznikowe, pochodzące z 1 winnicy. Produkuje się je w 100% ze szczepu Pinot Noir i dojrzewają przez ponad 12 lat. Winnica położona jest w małej miejscowości Ambonnay. Ze względu na jej niewielki rozmiar produkowane są tu stosunkowo rzadkie szampany.

Czym charakteryzuje się szampan Krug ?

Krug to marka unikalnych, bogatych i majestatycznych szampanów. Szampany te doceniane są na całym świecie za swoją niepowtarzalność i indywidualizm. Dlatego też w 2011 roku dom szampański Krug założył społeczność miłośników szampana Krug. Grupa Krug Lovers zrzesza artystów, muzyków, szefów kuchni oraz ambasady szampana Krug z całego świata!

Dom szampański Krug od dawna wyczuwa, że istnieje związek między percepcją dźwięku i smaku. Muzyka i dźwięk mają moc ujawnienia nowych, niezliczonych wymiarów smakowych, dzięki wrażeniom zmysłowym, które towarzyszą każdemu łykowi szampana. W związku z tym dom szampana Krug zdecydował się na wyjątkowy projekt, nazwany Krug Music Pairings.

Każdego roku do domu Krug zapraszani są wybrani muzycy, którzy biorą udział w starannej i precyzyjnej degustacji szampanów Krug. Zainspirowani aromatami oraz nutami smakowymi szampanów muzycy, tworzą specjalne utwory, które mają na celu odzwierciedlić to, co artyści czuli podczas smakowania szampana. Utwory te mają również pomóc innym miłośnikom Kruga w doświadczeniu nowych doznań smakowych.

Gdzie kupić szampana Krug ?

Poszukujesz jakościowego szampana na ważną okazję? Szampan Krug zdecydowanie będzie odpowiedni w tym przypadku. Zapraszamy do naszego salonu ICON Wine & Whisky Selection, znajdującego się przy ul. Głębockiej 5/u3 w Warszawie (Targówek). Oprócz udanych zakupów w miłej atmosferze udzielimy Ci odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, w kategorii szampanów i nie tylko. 
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej iconselection.pl, gdzie po złożeniu zamówienia możliwy jest jego odbiór, jeszcze tego samego dnia. Do zobaczenia w ICON!


Obsługa firm B2B.

Uwielbiamy pracę z Klientami indywidualnymi i w tym celu szkolimy naszych doradców, jednak istotną częścią naszych działań jest również obsługa biznesu (B2B).

Naszymi Klientami są korporacje, banki, agencje marketingowe i firmy prywatne, którym pomagamy w doborze odpowiednich upominków, zaopatrzenia eventów czy ekskluzywnych prezentów biznesowych. Aby nawiązać kontakt, napisz na b2b@iconselection.pl – pomożemy dopasować rozwiązanie odpowiednie dla Twoich potrzeb.
Zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl