Producenci
Opcje przeglądania
SZCZEP WINOROŚLI

Szampan Carbon


Szampan Carbon – szampańska arystokracja w motoryzacyjnej oprawie.

Producenci najwyższej jakości szampanów to prawdziwa, winiarska elita. Wydawałoby się, że nie da się do niej dołączyć i stworzyć butelki, którą można umieścić w takim towarzystwie jak na przykład Dom Perignon czy Krug.

Rzeczy na pozór niemożliwej dokonał Alexander Mea, potomek rodziny Devavry, od XIX wieku produkującej znakomite, lecz niezbyt popularne wina. W swoim projekcie wykorzystał winnice leżące wokół Champillon – jedno z najlepszych szampańskich terroir, a także przekazywaną z pokolenia na pokolenie sekretną metodę produkcji.

Do tego dołączył niezwykłą butelkę, która powstała jako ukoronowanie jego zainteresowań sportami motorowymi i nowoczesnymi technologiami. Pierwsza butelka szampana Carbon ujrzała światło dzienne w 2012 roku. Niezwykła nowość zyskała od razu uznanie najlepszych, chociaż znanych z konserwatyzmu francuskich sommelierów.

Szampan Carbon – butelka, jakiej jeszcze nie było.

Prace nad zaprojektowaniem butelki do nowego szampana pochłonęły aż 4 lata skomplikowanych i kosztownych doświadczeń. W rezultacie powstała butelka o elegancki, lecz prawie futurystycznym designie pokryta cienką warstwą włókna węglowego – materiału używanego między innymi przy konstrukcji wyczynowych samochodów.

Butelka, która powstaje w tygodniowym procesie produkcji to nie tylko doskonały efekt wizualny. Niezwykły materiał według najlepszych specjalistów wpłynął również na kształtowanie jakości szampana w procesie leżakowania.

Gdzie się podaje szampan Carbon ?

Dzięki unikalnej oprawie szampan trafił na imprezy najbardziej elitarnych wyścigów samochodowych – w 2017 roku został oficjalnym szampanem towarzyszącym finałom wyścigów Formuły 1, a od 2019 roku również DTM (Deutsche Tourenwagen Meisterschaft), serii zawodów, w których od 2020 roku startuje Robert Kubica. Specjalna, okolicznościowa wersja szampana Carbon poświęcona została 110 rocznicy powstania marki Bugatti.

Gdzie kupić szampana Carbon ?

Unikalny szampan Carbon znajduje się w ofercie naszego salonu ICON Wine & Whisky Selection na warszawskim Targówku. Butelka Carbon to jeden z najbardziej wytwornych prezentów, jakie można sobie wymarzyć.


Obsługa firm B2B.

Uwielbiamy pracę z Klientami indywidualnymi i w tym celu szkolimy naszych doradców, jednak istotną częścią naszych działań jest również obsługa biznesu (B2B).

Naszymi Klientami są korporacje, banki, agencje marketingowe i firmy prywatne, którym pomagamy w doborze odpowiednich upominków, zaopatrzenia eventów czy ekskluzywnych prezentów biznesowych. Aby nawiązać kontakt, napisz na info@iconselection.pl – pomożemy dopasować rozwiązanie odpowiednie dla Twoich potrzeb.
Zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl