Producenci
Nowości
MALFY G.Q.D.I. GIN CON LIMONE 0,7L
MALFY G.Q.D.I. GIN CON LIMONE 0,7L
129,00 zł
szt.
MALFY G.Q.D.I. GIN ORGINALE 0,7L
MALFY G.Q.D.I. GIN ORGINALE 0,7L
129,00 zł
szt.
MARTINI FIERO 1L
MARTINI FIERO 1L
39,90 zł
szt.
MARTINI EXTRA DRY 1L
MARTINI EXTRA DRY 1L
39,90 zł
szt.
MARTINI ROSSO 1L
MARTINI ROSSO 1L
39,90 zł
szt.
MARTINI ROSATO 1L
MARTINI ROSATO 1L
39,90 zł
szt.
MARTINI BIANCO 1L
MARTINI BIANCO 1L
38,99 zł
szt.
Opcje przeglądania
SZCZEP WINOROŚLI

Szampan Carbon – szampańska arystokracja w motoryzacyjnej oprawie.

Producenci najwyższej jakości szampanów to prawdziwa, winiarska elita. Wydawałoby się, że nie da się do niej dołączyć i stworzyć butelki, którą można umieścić w takim towarzystwie jak na przykład Dom Perignon czy Krug.

Rzeczy na pozór niemożliwej dokonał Alexander Mea, potomek rodziny Devavry, od XIX wieku produkującej znakomite, lecz niezbyt popularne wina. W swoim projekcie wykorzystał winnice leżące wokół Champillon – jedno z najlepszych szampańskich terroir, a także przekazywaną z pokolenia na pokolenie sekretną metodę produkcji.

Do tego dołączył niezwykłą butelkę, która powstała jako ukoronowanie jego zainteresowań sportami motorowymi i nowoczesnymi technologiami. Pierwsza butelka szampana Carbon ujrzała światło dzienne w 2012 roku. Niezwykła nowość zyskała od razu uznanie najlepszych, chociaż znanych z konserwatyzmu francuskich sommelierów.

Szampan Carbon – butelka, jakiej jeszcze nie było.

Prace nad zaprojektowaniem butelki do nowego szampana pochłonęły aż 4 lata skomplikowanych i kosztownych doświadczeń. W rezultacie powstała butelka o elegancki, lecz prawie futurystycznym designie pokryta cienką warstwą włókna węglowego – materiału używanego między innymi przy konstrukcji wyczynowych samochodów.

Butelka, która powstaje w tygodniowym procesie produkcji to nie tylko doskonały efekt wizualny. Niezwykły materiał według najlepszych specjalistów wpłynął również na kształtowanie jakości szampana w procesie leżakowania.

Gdzie się podaje szampan Carbon ?

Dzięki unikalnej oprawie szampan trafił na imprezy najbardziej elitarnych wyścigów samochodowych – w 2017 roku został oficjalnym szampanem towarzyszącym finałom wyścigów Formuły 1, a od 2019 roku również DTM (Deutsche Tourenwagen Meisterschaft), serii zawodów, w których od 2020 roku startuje Robert Kubica. Specjalna, okolicznościowa wersja szampana Carbon poświęcona została 110 rocznicy powstania marki Bugatti.

Gdzie kupić szampana Carbon ?

Unikalny szampan Carbon znajduje się w ofercie naszego salonu ICON Wine & Whisky Selection na warszawskim Targówku. Butelka Carbon to jeden z najbardziej wytwornych prezentów, jakie można sobie wymarzyć.


Obsługa firm B2B.

Uwielbiamy pracę z Klientami indywidualnymi i w tym celu szkolimy naszych doradców, jednak istotną częścią naszych działań jest również obsługa biznesu (B2B).

Naszymi Klientami są korporacje, banki, agencje marketingowe i firmy prywatne, którym pomagamy w doborze odpowiednich upominków, zaopatrzenia eventów czy ekskluzywnych prezentów biznesowych. Aby nawiązać kontakt, napisz na info@iconselection.pl – pomożemy dopasować rozwiązanie odpowiednie dla Twoich potrzeb.
Zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl