Producenci
Opcje przeglądania
Producent

Czy Angostura jest rumem ?

Tak, Angostura to marka doskonałego, karaibskiego rumu pochodzącego z Trynidadu i Tobago – wysp z archipelagu Małych Antyli położonych niedaleko wybrzeża Wenezueli.
Często występuje nieporozumienie – angosturą nazywa się także w skrócie Angosturę Bitters – gorzki dodatek do cocktaili produkowany przez tę samą firmę – Angostura Limited.

Rum Angostura powstaje z melasy, następnie starzony jest w beczkach po amerykańskim bourbonie. Rumy Angostura słyną na całym świecie z najwyższej jakości i są najczęściej wyróżnianymi rumami na konkursach branży alkoholowej.

Co oznacza nazwa Angostura ?

Angostura (obecnie Ciudad Bolivar) to nazwa miasta związanego z historią marki położonego na wybrzeżu Wenezueli. W 1824 roku naczelny lekarz armii Simona Bolivara, doktor Johann Gottlieb Benjamin Siegert opracował formułę ziołowego lekarstwa – Amargo Aromatico, które potem przemianowano na Angostura Bitters.

Potomkowie doktora Siegerta przenieśli dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo na wyspę Trynidad, która do dnia dzisiejszego pozostaje siedzibą firmy. Obecnie pod marką Angostura produkowana jest gama wysokiej klasy rumów, a także Angostura Bitters i kilka innych napojów alkoholowych.

Co charakteryzuje rum Angostura ?

Rumy Angostura powstają w specjalnym, 5-kolumnowym systemie destylacyjnym. Do leżakowania mieszane są różne rumy – począwszy od lżejszych, przez średnie aż do ciężkich. Różne wersje rumu leżakują w beczkach po bourbonie – najmłodszy przez co najmniej 3 lata.

Znakiem firmowym rumu Angostura jest sylwetka egzotycznego motyla – symbolu wysp karaibskich. Wszystkie rumy Angostura zaliczamy do klasy premium, doskonale smakują w cocktailach, ale prawdziwi miłośnicy rumu powinni spróbować ich w czystej postaci.

Gdzie kupić rum Angostura ?

Po szeroki asortyment rumów Angostura zapraszamy do Warszawy, do salonu ICON Wine & Whisky Selection na Targówku. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i pomożemy dokonać najwłaściwszego wyboru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl