Producenci
Opcje przeglądania
SZCZEP WINOROŚLI

Szampan Moet & Chandon


Szampan Moet & Chandon – czym jest ?

Szampan Moet & Chandon to jeden z najlepszych szampanów na świecie oraz jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek we wszystkich kręgach społecznych. Produkowany jest od 1743 roku we francuskim regionie Epernay. Obecnie dom szampana Moet & Chandon posiada 1190 ha winnic i sprzedawany jest w ponad 150 krajach na świecie.

Marka należy do ekskluzywnej grupy LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy), pod której skrzydłem jest również inny z najbardziej rozpoznawalnych szampanów na świecie, szampan Dom Perignon
Szampan Moet & Chandon produkowany jest z 3 odmian winogron – Pinot Noir, Chardonnay oraz Pinot Meunier.

Wizytówką domu Moet & Chandon oraz flagowym produktem jest, wprowadzony na rynek ok. 1860 roku, szampan Moet & Chandon Brut Imperial – jeden z najbardziej uniwersalnych szampanów na świecie. Komponowany jest z ponad 100 win bazowych, czemu zawdzięcza swój niecodzienny, pełen świeżości i krągłości, bogaty charakter.

Oprócz wytrawnej wersji Brut Imperial, szampan Moet & Chandon dostępny jest w wersji wytrawnej Grand Vintage i Rose Imperial oraz w wersji półsłodkiej Nectar Imperial. Dodatkowo marka Moet & Chandon, jako pierwsza wydała specjalnego szampana do podawania z lodem – Ice Imperial oraz Ice Imperial Rose, oby dwa w wersji półsłodkiej.

Dlaczego szampan Moet & Chandon jest tak rozpoznawalny ?

Wspominają o nim muzycy, występuje na wielkim ekranie, sponsoruje wyścigi Formuły jeden i jest obecny na wielu ważnych i światowych galach. Szampan Moet & Chandon od zawsze kojarzony jest z przeróżnymi środowiskami. Był pierwszym szampanem, którym oblewali się zwycięzcy wyścigu Formuła 1. Towarzyszy również zwycięzcom po skończonym rajdzie Monte Carlo.

Rozlewany jest podczas takich wydarzeń, jak rozdanie Oscarówfestiwale filmowe w Cannes, Wenecji i Berlinie. Był głównym gościem na planie filmowym do filmu Wielki Gatsby, gdzie raczył się nim sam Leonardo DiCaprio. Śpiewały o nim ikony muzyczne takie, jak Freddie Mercury z zespołu Queen czy Prince. Dodatkowo szampan Moet & Chandon otrzymał Royal Warrant od Królowej Elżbiety II. Jest to dokument, który zaświadcza, że szampan regularnie jest dostarczany brytyjskiej rodzinie królewskiej.

W 1971 roku marka Moet & Chandon połączyła się ze słynną marką koniaków Hennessy. A już w 1987 roku dołączył do nich producent Louis Vuitton, tworząć koncern LVMH – Louis Vuitton Moet Hennessy, największą grupę dóbr luksusowych na świecie. Obecnie szampan Moet & Chandon jest symbolem jakości, stylu i elegancji. Dlatego też jest najlepszym kompanem podczas celebracji ważnych dla nas chwil i wydarzeń.

Jak szampan Moet & Chandon podbił podniebienia całego świata ?

W 1743 roku pewien kupiec i pasjonat win – Claude Moet, założył dom szampański. Rozpoczął działalność pod nazwą Moet & Co. i szybko rozpoczął wysyłkę z Szampanii do Paryża. Wszystko to miało miejsce w trakcie panowania króla Francji Ludwika XV, którego kochanka była wielbicielką szampana. Dzięki temu już po 5 latach dom szampana Moet dostarczał szampany do Wersalu. Wraz z dostawami na dwór królewski, z usług domu szampana Moet zaczęła korzystać również szlachta i arystokraci.

Z czasem Moet zaczął gościć na dworach w Europie, głównie w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Holandii. Jednym z wielbicieli szampana Moet był również sam Napoleon Bonaparte, który odznaczył wnuka Clauda Moeta – Jean Remiego Moeta, Krzyżem Oficera Legii Honorowej, za godne prezentowanie kraju swoimi szampanami. W 1833 roku doszło do przemianowania marki na Moet & Chandon. Stało się tak, ponieważ Jean Remy Moet przyłączył do firmy, jako partnera, swojego zięcia – Pierre-Gabriela Chandon. Już w 1842 roku powstał pierwszy szampan rocznikowy.

Gdzie kupić szampana Moet & Chandon ?

Poszukujesz szampanów Moet & Chandon? W naszym salonie ICON Wine & Whisky Selection znajdującym się przy ul. Głębockiej w Warszawie (Targówek), pomożemy Ci wybrać odpowiedniego szampana, odpowiadającego twoim gustom oraz okazji. Dodatkowo odpowiemy na Twoje pytania dotyczące szampanów Moet & Chandon i nie tylko.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej iconselection.pl, gdzie po złożeniu zamówienia możliwy jest jego odbiór jeszcze tego samego dnia. Do zobaczenia w ICON !


Obsługa firm B2B.

Uwielbiamy pracę z Klientami indywidualnymi i w tym celu szkolimy naszych doradców, jednak istotną częścią naszych działań jest również obsługa biznesu (B2B).

Naszymi Klientami są korporacje, banki, agencje marketingowe i firmy prywatne, którym pomagamy w doborze odpowiednich upominków, zaopatrzenia eventów czy ekskluzywnych prezentów biznesowych. Aby nawiązać kontakt, napisz na info@iconselection.pl – pomożemy dopasować rozwiązanie odpowiednie dla Twoich potrzeb.
Zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl