Producenci
Nowości
BELVEDERE 10 VODKA 0,7L
BELVEDERE 10 VODKA 0,7L

923,00 zł

ELIJAH CRAIG STRAIGHT RYE WHISKEY 0,7L
ELIJAH CRAIG STRAIGHT RYE WHISKEY 0,7L

179,90 zł

 MARTINI VIBRANTE APERITIVO BEZALKOHOLOWE 0,75L
MARTINI VIBRANTE APERITIVO BEZALKOHOLOWE 0,75L

49,90 zł

CHAMBORD LIKIER 0,7L
CHAMBORD LIKIER 0,7L

139,90 zł

Opcje przeglądania

Szampan Veuve Clicquot – czym dokładnie jest?

Szampan Veuve Clicquot to jeden z najlepszych szampanów premium na świecie. Dom szampański Veuve Clicquot został założony w 1772 roku, przez Philippe’a Clicquota i należy do jednych z największych domów szampana na świecie. W 1986 roku marka Veuve Clicquot została wykupiona przez Louisa Vuittona, a rok później wraz z ostateczną fuzją, zaczęła być częścią jednego z największych koncernów dóbr luksusowych LVMH – Louis Vuitton Moet Hennessy.

Mottem domu Veuve Clicquot jest „tylko jedna, najlepsza jakość”. Takie też są szampany Veuve Clicquot. Przez cały okres istnienia domu szampana, produkcją szampanów zajmowało się tylko dziesięciu chef de cave. Zapewniło to kilkusetletnią ciągłość stylu szampana oraz jego jakość. Co roku, przez 5 do 6 miesięcy, 10-12 osób degustuje wina, które zostaną użyte do produkcji szampana. Wszystkie te procesy zawsze są bacznie obserwowane, dzięki czemu jakość szampana Veuve Clicquot jest niezmienna.

Jakie są rodzaje szampana Veuve Clicquot?

W naszej ofercie znajdują się następujące szampany marki Veuve Clicquot:

  • Veuve Clicquot Brut – flagowy, wytrawny szampan.
  • Veuve Clicquot Rose – wytrawny, różowy szampan.
  • Veuve Clicquot Demi-Sec – półsłodki szampan.
  • Veuve Clicquot La Grande Dame – szampan rocznikowy, powstały jako hołd dla Madame Clicquot.

Skąd wzięła się nazwa oraz logo szampana Veuve Clicquot?

Nazwa marki pochodzi od słynnej wdowy Clicquot (z języka francuskiego Veuve) – Madame Barbe-Nicole Clicquot z domu Ponsardin. Była ona synową założyciela domu – Philippa Clicquot, a po śmierci swojego męża stała się pierwszą właścicielką domu szampana. Obecni producenci szampanów sporo zawdzięczają Madame Clicquot. Dlatego też często nazywana jest Grande Dame of Champagne.

Ta niepozorna kobieta zrewolucjonizowała przemysł szampański, wprowadzając szampany rocznikowe, szampany różowe (z połączenia białych i czerwonych win) oraz wymyślając niesamowicie ważną rzecz – table de remuage, czyli stół do leżakowania butelek. Cały proces nazywa się remuage i polega na układaniu butelek szyjką do dołu w table de remuage oraz cykliczne obracanie ich, w celu pozbycia się osadu z dna szampana.

W 1877 roku, po śmierci wdowy Clicquot, słynna żółta etykieta oraz logo stały się oficjalnie zarejestrowanym znakiem firmowym marki. Żółta etykieta jest symbolem radości oraz zabawy. Natomiast kotwica widniejąca w logo jest symbolem nadziei oraz stałości i pewności marki. Dodatkowo w logo widnieją inicjały VCP oznaczające Veuve Clicquot Ponsardin.

Co skłoniło markę Veuve Clicquot do stworzenia morskiej piwnicy?

W 2010 roku, na dnie Morza Bałtyckiego przy Wyspach Alandzkich (Finlandia), we wraku statku znaleziono 168 butelek szampana. Po głębszej analizie okazało się, że 47 z nich należało do domu szampana Veuve Clicquot. Butelki zatonęły tam w trakcie transportu, około 1840 roku. Trunek różnił się lekko składem chemicznym, co spowodowane było innym sposobem produkcji niż obecnie oraz poziomem cukru, który z racji na upodobania ludzi XIX wieku, był o wiele wyższy. Większość butelek była jednak zdatna do spożycia, dzięki warunkom panującym na dnie morza.

Dlatego też w 2014 roku dom szampana Veuve Clicquot zdecydował się zbudować specjalną klatkę zwaną Aland Vault i mieścił w niej ok. 350 butelek, różnego rodzaju i o różnej pojemności, szampanów Veuve Clicquot, które następnie zostały umieszczone około 40 metrów pod poziomem morza. Mistrzowie piwniczni domu Veuve Clicquot, na bieżąco monitorują zachodzące procesy. Oficjalnie cały eksperyment ma trwać 40 lat. Następnie po tym czasie, butelki z dna morza zostaną porównane z trunkami, które od tego samego momentu leżakują na lądzie.

Gdzie kupić szampana Veuve Clicquot?

Poszukujesz klasycznego szampana Veuve Clicquot lub w specjalnej edycji limitowanej? Zapraszamy do naszego salonu ICON Wine & Whisky Selection, znajdującego się przy ul. Głębockiej 5/u3 w Warszawie (Targówek), gdzie wyszkolona obsługa pomoże Ci wybrać odpowiedniego szampana do okazji. Dodatkowo odpowiemy na wszystkie nurtujące cię pytanie na temat szampanów Veuve Clicquot i nie tylko.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą na stronie iconselection.pl, gdzie po złożeniu zamówienia możliwy jest jego odbiór, jeszcze tego samego dnia. Do zobaczenia w ICON!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl