Producenci
Opcje przeglądania
Producent

JACK DANIEL'S

Czym jest whiskey Jack Daniel’s?

Jack Daniel’s to trunek należący do kategorii Tennessee whiskey, produkowany w Lynchburgu w Stanach Zjednoczonych od 1866 roku. Jack Daniel jest pierwszą zarejestrowaną destylarnią w Stanach Zjednoczonych. Jej założycielem był Jasper Newton „Jack” Daniel, który stworzył jedną z najpopularniejszych whisky na świecie – Jack Daniel’s Old No.7.

Osobliwym mottem destylarni Jack Daniel jest zdanie – „Każdego dnia robimy co w naszej mocy”. Dlatego oprócz sztandarowej pozycji Jack Daniel’s Old NO.7, możemy skosztować pełną gamę produktów z destylarni w Lynchburgu, o przeróżnych pojemnościach i smakach, a także coś z wyższej półki – whiskey single barrel oraz limitowane edycje poszukiwane przez kolekcjonerów.

Whiskey Jack Daniel’s – czy jest bourbonem?

Zgodnie z prawem USA Jack Daniel’s nie jest Bourbonem choć spełnia wszystkie wymogi produkcji tej kategorii. Od tej popularnej grupy odróżnia go dodatkowy etap produkcji, w którym Jack Daniel’s przechodzi przez proces filtracji. Lincoln County Process – bo tak nazywa się ten etap polega na filtrowaniu destylatu przez 3-metrową warstwę klonowego węgla drzewnego, dzięki czemu ma on łagodniejszy, słodkawy smak.

Whiskey Jack Daniel’s – jak stał się ikoną popkultury?

Swoją sławę na rynku Jack Daniel’s zaczął zdobywać od międzynarodowych targów w St. Louis, gdzie wyróżniony został złotym medalem. Po przerwie spowodowanej okresem prohibicji w USA, Jack Daniel’s pojawił się ponownie by w złotej erze Rock’n’Rolla stać się najpopularniejszym trunkiem w Ameryce. Promowali go przeróżni piosenkarze i aktorzy, z Frankiem Sinatrą na czele, który użyczył swojego nazwiska jednej z limitowanych serii.

W naszej ofercie znajdziecie zarówno standardowe edycje, jak i bardzo limitowane wydania kolekcjonerskie – zapraszamy.

 

JACK DANIEL'S 0,5L JACK DANIEL'S 0,5L
Producent: JACK DANIEL'S
Cena: 77,00 zł
szt.
zobacz więcej
JACK DANIEL'S 0,7L JACK DANIEL'S 0,7L
Producent: JACK DANIEL'S
Cena: 89,00 zł
szt.
zobacz więcej
JACK DANIEL'S 1,75L JACK DANIEL'S 1,75L
Producent: JACK DANIEL'S
Cena: 229,00 zł
szt.
zobacz więcej
JACK DANIEL'S 40% 1,0L JACK DANIEL'S 40% 1,0L
Producent: JACK DANIEL'S
Cena: 129,00 zł
szt.
zobacz więcej
JACK DANIEL'S HONEY 0,7L JACK DANIEL'S HONEY 0,7L
Producent: JACK DANIEL'S
Cena: 99,00 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl