Producenci
Opcje przeglądania
Producent

WHISKEY JACK DANIEL'S

JACK DANIEL'S 0,5L JACK DANIEL'S 0,5L
Producent: JACK DANIEL'S
Cena:

79,90 zł

zobacz więcej
JACK DANIEL'S 0,7L JACK DANIEL'S 0,7L
Producent: JACK DANIEL'S
Cena:

99,90 zł

szt.
zobacz więcej
JACK DANIEL'S 0,7L + 2 SZKLANKI JACK DANIEL'S 0,7L + 2 SZKLANKI
Producent: JACK DANIEL'S
Cena:

139,90 zł

zobacz więcej
JACK DANIEL'S 1,75L JACK DANIEL'S 1,75L
Producent: JACK DANIEL'S
Cena:

259,00 zł

szt.
zobacz więcej
JACK DANIEL'S 40% 1,0L JACK DANIEL'S 40% 1,0L
Producent: JACK DANIEL'S
Cena:

139,90 zł

szt.
zobacz więcej
JACK DANIEL'S HONEY 0,7L JACK DANIEL'S HONEY 0,7L
Producent: JACK DANIEL'S
Cena:

103,99 zł

szt.
zobacz więcej

JACK DANIEL'S

Czym jest whiskey Jack Daniel’s?

Jack Daniel’s to trunek należący do kategorii Tennessee whiskey, produkowany w Lynchburgu w Stanach Zjednoczonych od 1866 roku. Jack Daniel jest pierwszą zarejestrowaną destylarnią w Stanach Zjednoczonych. Jej założycielem był Jasper Newton „Jack” Daniel, który stworzył jedną z najpopularniejszych whisky na świecie – Jack Daniel’s Old No.7.

Osobliwym mottem destylarni Jack Daniel jest zdanie – „Każdego dnia robimy co w naszej mocy”. Dlatego oprócz sztandarowej pozycji whiskey Jack Daniel’s Old NO.7, możemy skosztować pełną gamę produktów z destylarni w Lynchburgu, o przeróżnych pojemnościach i smakach, a także coś z wyższej półki – whiskey single barrel oraz limitowane edycje poszukiwane przez kolekcjonerów.

Whiskey Jack Daniel’s – czy jest bourbonem?

Zgodnie z prawem USA whiskey Jack Daniel’s nie jest Bourbonem, choć spełnia wszystkie wymogi produkcji tej kategorii. Od tej popularnej grupy odróżnia go dodatkowy etap produkcji, w którym Jack Daniel’s przechodzi przez proces filtracji. Lincoln County Process – bo tak nazywa się ten etap, który polega na filtrowaniu destylatu przez 3-metrową warstwę klonowego węgla drzewnego, dzięki czemu ma on łagodniejszy, słodkawy smak.

Whiskey Jack Daniel’s – jak stał się ikoną popkultury?

Swoją sławę na rynku Jack Daniel’s zaczął zdobywać od międzynarodowych targów w St. Louis, gdzie wyróżniony został złotym medalem. Po przerwie spowodowanej okresem prohibicji w USA, Jack Daniel’s pojawił się ponownie by w złotej erze Rock’n’Rolla stać się najpopularniejszym trunkiem w Ameryce. Promowali go przeróżni piosenkarze i aktorzy, z Frankiem Sinatrą na czele, który użyczył swojego nazwiska jednej z limitowanych serii.

W naszej ofercie znajdziecie zarówno standardowe edycje, jak i bardzo limitowane wydania kolekcjonerskie – zapraszamy.

Jak dowiedzieć się więcej o whisky ?

Jeśli tematyka whisky jest dla Ciebie interesująca i chcesz rozpocząć swoją przygodę z degustacjami i warsztatami zainteresuje Cię nasza oferta. Wejdź w kategorię AKADEMIA WHISKY ICON na naszej stronie, gdzie dowiesz się więcej o prowadzonych przez nas autorskich warsztatach whisky, dzięki którym powiększysz swoją wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Warsztaty odbywają się w kameralnych grupach w przemiłej atmosferze, co pozwala nam na dokładne przekazanie wiedzy każdemu uczestnikowi warsztatów — możesz przekonać się osobiście.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl