Producenci
Nowości
BELVEDERE 10 VODKA 0,7L
BELVEDERE 10 VODKA 0,7L

923,00 zł

ELIJAH CRAIG STRAIGHT RYE WHISKEY 0,7L
ELIJAH CRAIG STRAIGHT RYE WHISKEY 0,7L

179,90 zł

 MARTINI VIBRANTE APERITIVO BEZALKOHOLOWE 0,75L
MARTINI VIBRANTE APERITIVO BEZALKOHOLOWE 0,75L

49,90 zł

CHAMBORD LIKIER 0,7L
CHAMBORD LIKIER 0,7L

139,90 zł

Opcje przeglądania
Producent

KONIAK MEUKOW


Skąd pochodzi koniak Meukow ?

Nazwa "Cognac" zastrzeżona jest dla destylatów z wina, produkowanych wyłącznie w okolicach francuskiego miasta o tej samej nazwie. Oryginalny koniak powstaje w procesie destylacji w miedzianych alembikach wina ze specjalnych gatunków winogron i musi leżakować w beczkach z francuskiego dębu przez okres minimum 2 lat.

Gotowy koniak jest mieszanką takich destylatów zwanych "eau de vie" o różnym okresie starzenia. W najcenniejszych koniakach najstarsze składniki mogą mieć nawet około 100 lat. Biura i piwnice firmy Meukow mają swoją siedzibę w centrum miasta Cognac. Mieści się tam również niewielkie muzeum, organizowane są różnego rodzaju degustacje i warsztaty dostępne dla turystów.

Po czym poznać koniak Meukow ?

Koniaki Meukow wyróżniają się bardzo charakterystycznym opakowaniem. Spłaszczone, rozszerzające się ku dołowi butelki ozdobione są wizerunkiem pantery w skoku. Jest to stosunkowo nowe logo, pojawiło się na butelkach dopiero w 1995 roku.

Skąd się wzięła nazwa Meukow ?

Meukow to nazwisko dwóch braci, kupców ze Śląska Augusta-Christophe i Gustawa , którzy mieli się zająć dostarczaniem koniaku na dwór cara Rosji. W 1862 roku postanowili otworzyć własną destylarnię i powołać do życia nowy "maison de cognac". Firma powstała przy współudziale burmistrza miasta Cognac, co zaowocowało dynamicznym rozwojem.

W roku 1979 roku udziały zostały przejęte przez rodzinę Guyenne, która do dziś pozostaje wyłącznym właścicielem firmy. Oprócz koniaku Meukow produkuje najwyższej jakości likiery, posiada również własną markę armaniaku. Aktualnie Meukow znajduje się w pierwszej piątce największych i najlepszych producentów koniaku.

Jakie są rodzaje koniaku Meukow ?

Podobnie jak wszystkie trunki z apelacji Cognac koniaki Meukow podzielone są według czasu leżakowania składowych destylatów zwanych "eau de vie" – od najmłodszego V.S. poprze V.S.O.P. aż do najstarszego i najbardziej złożonego X.O. Od czasu do czasu pojawiają się również unikalne, specjalne edycje posiadające dodatkowo wartość kolekcjonerską.

Jak podawać koniak Meukow ?

Klasyczny sposób serwowania koniaku to zwężający się ku górze kieliszek w kształcie tulipana zwany popularnie "koniakówką". W takich kieliszkach serwujemy koniak w temperaturze pokojowej. Młodsze wersje, takie jak V.S. doskonale smakują na kostce lodu. Szlachetny koniak może być również bazą dla wykwintnych cocktaili.

Gdzie kupić koniak Meukow ?

Kompletny asortyment koniaku Meukow oferujemy w naszym salonie ICON Wine & Whisky Selection. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy w wyborze koniaku.


Zestawy prezentowe i obsługa firm w koniaki Meukow.

Uwielbiamy pracę z Klientami indywidualnymi i w tym celu szkolimy naszych doradców, jednak istotną częścią naszych działań jest również obsługa biznesu (B2B).

Naszymi Klientami są korporacje, banki, agencje marketingowe i firmy prywatne, którym pomagamy w doborze odpowiednich upominków, zaopatrzenia eventów czy ekskluzywnych prezentów biznesowych. Aby nawiązać kontakt, napisz na info@iconselection.pl – pomożemy dopasować rozwiązanie odpowiednie dla Twoich potrzeb.
Zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl