Producenci
Opcje przeglądania

WHISKY BENRIACH


Whisky Benriach – Ciekawa destylarnia ze Speyside.

Whisky Benriach produkowana jest w północnej części szkockiego regionu Speyside. Destylarnia Benriach rozpoczęła swoją działalność w 1898 roku, kiedy to jej założyciel – John Duff postanowił otworzyć gorzelnię na miejscu starej farmy na wzgórzu Riach. Whisky Benriach to ukryty klejnot Speyside. Charakteryzuje się trunkami o trzech różnych stylach – klasycznym, torfowym i potrójnie destylowanym, które połączone ze sobą w różnych formach tworzą whisky o wyjątkowym i zróżnicowanym smaku. Obecnie za produkcję whisky w destylarni Benriach odpowiada wyjątkowa kobieta – Dr Rachel Barrie.

Od klasycznych maltów z Islay wyróżnia je rodzaj torfu użyty do zadymiania słodu. W przypadku whisky z Islay używany jest wyspiarski, wodorostowy torf z tej też wyspy. Natomiast destylarnia Benriach korzysta do tego procesu z drzewnego torfu z górzystych terenów Highland, który nadaje finalnemu produktowi równie aromatycznych jednak lżejszych walorów smakowych.

Benriach należy do 7 szkockich destylarni, które posiadają swoją własną słodownię – pomieszczenie do słodowania ziaren jęczmienia. Raz w roku - przez cały miesiąc, słodują oni swój własny jęczmień. Czas ten określają "sezonem słodowania". Przez resztę roku Benriach pozyskuje swój słód jęczmienny od lokalnych słodowników ze Speyside. :)

Co wyróżnia profil smakowy whisky single malt Benriach?

Każda whisky single malt Benriach wyróżnia się swoim nietuzinkowym smakiem. Wszystko za sprawą kunsztu Master Blender Dr Rachel Barrie i jej upodobania do różnorodnych typów beczek pozyskiwanych z całego świata, które umożliwiają tworzenie złożonych doznań smakowych w każdej butelce.

Każda whisky Benriach posiada gładki i wielowarstwowy smak. Podstawowe produkty mają lekki charakter z nutami owoców z sadu, słodyczy miodu i prażonego dębu. W zależności od edycji, długości dojrzewania trunku, a także beczek użytych do produkcji danej edycji, wyłaniają się takie smaki, jak przyprawy korzenne, orzechy oraz dym i torf.

Jakie produkty znajdują się w ofercie destylarni Benriach?

W portfolio marki Benriach wchodzi wiele fenomenalnym edycji whisky. W naszym salonie ICON Wine & Whisky Selection posiadamy podstawową gamę produktów i limitowane edycje kolekcjonerskie. Poniżej postanowiliśmy opisać pokrótce kilka z nich.

BENRIACH THE ORIGINAL TEN

The Original Ten zawiera charakterystyczny i gładki smak Benriach. Destylaty dojrzewały przez 10 lat w beczkach po bourbonie, beczkach po sherry i beczkach z dębu amerykańskiego pierwszego napełnienia, aby stworzyć wielowarstwowe walory smakowe soczystych owoców z sadu, wystawnego słodu miodowego i prażonego dębu. Produkt ten jest idealnym wprowadzeniem do charakterystycznego stylu tej bogatej w smaki marki ze Speyside.

BENRIACH THE SMOKY TEN

The Smoky Ten to bogaty w wielowymiarowe nuty single malt z wyraźnie słodkim i dymno- torfowym charakterem. Whisky Benriach The Smoky Ten została stworzona z połączenia nietorfowanego i torfowego destylatu. Każdy trunek dojrzewał przez 10 lat w kombinacji beczek po bourbonie, beczkach po jamajskim rumie i wyprażonych beczkach pierwszego napełnienia. Whisky te są następnie umiejętnie łączone, aby stworzyć subtelne, gładkie warstwy dojrzałych w słońcu owoców, aromatycznego dymu i prażonego dębu oraz przypraw, utrzymujących się w idealnie zbalansowanym słodkim i dymnym finiszu.

BENRIACH THE TWELVE

Benriach The Twelve składa się z destylatów, które przez 12 lat dojrzewały w 3 rodzajach beczek – po sherry, bourbonie i porto. Whisky z każdej beczki jest następnie umiejętnie łączona, aby stworzyć gładki, bogaty w walory smakowe single malt, pełen pieczonych owoców, syropu klonowego i kakao, doskonale zbalansowanych długo utrzymującą się nutą sułtanek i mokki.

BENRIACH THE SMOKY TWELVE

The Smoky Twelve to idealne połączenie owoców, słodu, dębu i bogatych warstw dymu. Wykonana z połączenia nietorfowanego i torfowego destylatu oraz trzech rodzajów beczek (po bourbonie, sherry i winie marsala), w których każdy z nich spędził dwanaście lat. Whisky te następnie zostały umiejętnie połączone tak, aby stworzyć gładki, kremowy single malt z wielowarstwowymi aromatami dojrzałych owoców, aromatyczną, wędzoną słodyczą, dębem i rozgrzewającymi przyprawami.

Gdzie kupić whisky Benriach?

Jeżeli interesuje Cię sklep z whisky single malt Benriach – zapraszamy do naszego salonu ICON Wine & Whisky Selection, znajdującego się przy ul. Głębockiej 5/u3 na warszawskim Targówku. Z chęcią pomożemy w wyborze odpowiedniej edycji, a także odpowiemy na więcej pytań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl