Producenci
Nowości
CHAMBORD LIKIER 0,7L
CHAMBORD LIKIER 0,7L

139,90 zł

BEEFEATER PINK GIN 0,7L
BEEFEATER PINK GIN 0,7L

84,99 zł

szt.
BISCARDO NEROPASSO 0,75L
BISCARDO NEROPASSO 0,75L

58,99 zł

szt.
BISCARDO OROPASSO 0,75L
BISCARDO OROPASSO 0,75L

58,99 zł

szt.
BISCARDO VALPOLICELLA RIPASSO 0,75L
BISCARDO VALPOLICELLA RIPASSO 0,75L

79,90 zł

szt.
GRAND THEATRE BORDEAUX MOELLEUX 0,75L
GRAND THEATRE BORDEAUX MOELLEUX 0,75L

39,90 zł

szt.
GRAND THEATRE BORDEAUX ROUGE 0,75L
GRAND THEATRE BORDEAUX ROUGE 0,75L

39,90 zł

szt.
Opcje przeglądania
Producent

RUM BOTUCAL

RUM BOTUCAL MANTUANO 0,7L RUM BOTUCAL MANTUANO 0,7L
Producent: BOTUCAL
Cena:

149,00 zł

zobacz więcej
RUM BOTUCAL RESERVA EXCLUSIVA 0,7L + TUBA RUM BOTUCAL RESERVA EXCLUSIVA 0,7L + TUBA
Producent: BOTUCAL
Cena:

219,90 zł

zobacz więcej

Czym jest marka Botucal?

Botucal to marka fenomenalnych rumów znanych i lubianych przez ogromną liczbę konsumentów. W większość miejsc na świecie marka znana jest pod nazwą Diplomatico, niestety w Polsce był już na nią patent. Nazwa Botucal zainspirowana jest słowem Botuka, co w języku polskim oznacza „Zielone wzgórza”.

Jednym z najważniejszych miejsc dla marki jest DUSA – destylarnia, w której produkowane są rumy Botucal. Położona jest u stóp Andów w pobliżu Parku Narodowego Terepaima. Została założona w 1959 roku, kiedy to główni producenci i dystrybutorzy napojów alkoholowych w Wenezueli połączyli się, tworząc LUSA (Licorerias Unidas SA).

W 2002 roku LUSA została sprzedana grupie wenezuelskich przedsiębiorców i stała się w 100% prywatną, wenezuelską firmą przyjmując obecną nazwę: Destilerías Unidas S. A. – DUSA.

Czy wiesz, że marka Botucal dba o środowisko?

Botucal podtrzymuje wartości rodzinne, które reprezentuje. Marka przeciwstawia się chciwości korporacji w zakresie bardziej zrównoważonej produkcji i konsumpcji rumu. Dzięki takiemu podejściu mogą dostarczać ludziom swój rum bez poczucia winy. Od zawsze jednym z głównych celów destylarni była ochrona środowiska i szacunek do niego. Dlatego też już na samym początku DUSA stworzyła system, dzięki któremu mogą zarządzać recyklingiem wytwarzanych odpadów oraz optymalizacją zasobów.

Marka w bardzo rozsądny i pomysłowy sposób gospodaruje wytwarzanymi odpadami, o czym możecie przekonać się sami, czytając dalej. Wszystko zaczyna się od zbirów trzciny cukrowej na polu uprawnym. Po jej przetworzeniu na melasę jest ona poddawana fermentacji. Po usunięciu z niej alkoholu powstaje materiał nazywany wywarem melasowym. Cały wywar przetwarzany jest w oczyszczalni. Tak powstały płyn używany jest jako nawóz do ponad 1000 ha upraw trzciny cukrowej.

Gęstszy wywar melasowy, zwany również vinasse, służy do zwiększenia wartości odżywczej paszy, którą karmione jest 2000 bawołów na Farmie należącej do marki Botucal. To wszystko przekłada się na zasadę recyklingu i ponownego wykorzystania. Destylarnia rozwinęła również zdolność do recyklingu wszystkich swoich odpadów stałych, których jest około 279 ton rocznie.

Dodatkowo marka Botucal wspiera lokalną społeczność. Nieustannie pomagają swoim ludziom oraz ich rodzinom, angażując się w różne działania na rzecz ich dobra: opiekę zdrowotną, działalność kulturalną i sportową oraz ochronę środowiska. W ostatnich latach destylarnia zdołała zmniejszyć zużycie wody do produkcji swoich rumów, aż o 50%.

Gdzie kupić rum Botucal?

Jesteście zainteresowani rumami Botucal? Znajdziecie je w naszym salonie ICON Wine & Whisky Selection, mieszczącym się przy ul. Głębockiej 5/u3 na warszawskim Targówku. Do tego nie będziecie zdani sami na siebie, ponieważ nasi wyszkoleni doradcy zawsze służą pomocą. Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego produktu i doradzimy który z rumów wybrać do konkretnego koktajlu lub na prezent. 

Oprócz stacjonarnych zakupów zapraszamy do zapoznania się z naszym sklepem internetowym iconselection.pl, gdzie po złożeniu zamówienia możliwy jest odbiór produktu jeszcze tego samego dnia. Zapraszamy serdecznie!

Zestawy prezentowe i obsługa firm w rumy Botucal.

Uwielbiamy pracę z Klientami indywidualnymi i w tym celu szkolimy naszych doradców, jednak istotną częścią naszych działań jest również obsługa biznesu (B2B).

Naszymi Klientami są korporacje, banki, agencje marketingowe i firmy prywatne, którym pomagamy w doborze odpowiednich upominków, zaopatrzenia eventów czy ekskluzywnych prezentów biznesowych. Aby nawiązać kontakt, napisz na info@iconselection.pl – pomożemy dopasować rozwiązanie odpowiednie dla Twoich potrzeb.
Zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl