Producenci
Opcje przeglądania
SZCZEP WINOROŚLI

Szampan Armand De Brignac


Czym jest szampan Armand de Brignac ?

Szampan Armand de Brignac to jedna z najsłynniejszych i najbardziej ekskluzywnych marek szampana na świecie. Zwany jest potocznie „Ace of Spades”, ze względu na swoje logo – Asa pik. Pierwsze butelki szampana Armand de Brignac opuściły francuską winnicę w 2006 roku. Produkowany jest przez rodzinę Cattier, która zajmuje się produkcją szampana od 1763 roku.

Obecnie nad produkcją Armand de Brignac czuwa 12. i 13. pokolenie rodziny Cattier. Za produkcję szampana odpowiedzialne jest tylko i wyłącznie 8 osób, które pilnują całego procesu, od tłoczenia winogron, po zabutelkowanie szampana. W tym tylko 2 osoby z rodziny Cattier – ojciec Jean-Jacques Cattier oraz syn Alexandre Cattier.

Szampan Armand de Brignac zawsze komponowany jest z 3 roczników. Do jego produkcji używane są 3 odmiany winogron – Pinot Noir, Chardonnay i Pinot Meunier. Winnice rodziny Cattier mają ponad 30 hektarów i mieszczą się w szampańskim podregionie Montagne de Reims. Wyprodukowane już wina bazowe najpierw poddawane są leżakowaniu na rok w beczkach z dębu francuskiego, aby nadać szampanowi większej złożoności.

Co charakteryzuje szampana Armand de Brignac ?

Pomimo dosyć krótkiego stażu na rynku, szampan Armand de Brignac jest jednym z najbardziej pożądanych szampanów na świecie. Swoją sławę zapoczątkował wystąpieniem w teledysku rapera Jay-Z do utworu „Show Me What You Got” z 2006 roku, jeszcze przed oficjalną sprzedażą. Kilka lat później, w listopadzie 2014 roku, marka Armand de Brignac została kupiona przez firmę należącą do Jay-Z. 

Każda butelka szampana Armand de Brignac wykonywana jest ręcznie. Następnie jest metalizowana, a elementy znajdujące się na butelce (etykieta i logo) robione są z francuskiej cyny. Na koniec szampan umieszczany jest w drewnianym, lakierowanym pudełku upominkowym. Kolor butelki zależy od rodzaju szampana. Rodzina Carttier produkuje 5 podstawowych wersji szampana – wytrawny, różowy, półsłodki, Blanc de Blanc (100% Chardonnay) i Blanc de Noirs (100% Pinot Noir). 
Flagowy szampan Armand de Brignac Brut Gold ma butelkę koloru złotego. Butelka szampana Armand de Brignac Rose jest jasnoróżowa. Półsłodka wersja Armand de Brignac Demi Sec ma butelkę w kolorze ciemnego różu (amarantu). Butelka szampana Armand de Brignac Blanc de Blanc jest jasno srebrna, a Armand de Brignac Blanc de Noirs ma butelkę w kolorze ciemnego srebra. Dlatego też każda butelka szampana Armand de Brignac jest tak wyjątkowa.

Gdzie kupić szampana Armand de Brignac ?

Szukasz szampana Armand de Brignac? Zapraszamy do naszego salonu ICON Wine & Whisky Selection, znajdującego się przy ul. Głębockiej 5/u3 na warszawskim Targówku, w którym oprócz pewnych zakupów masz możliwość porozmawiać z wyszkoloną obsługą, która odpowie na Twoje pytania związane z szampanami i nie tylko. 

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą naszego salonu na stronie internetowej iconselection.pl, gdzie po złożeniu zamówienia możliwy jest jego odbiór jeszcze tego samego dnia. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 790 802 000 bądź pod adresem mailowym info@iconselection.pl. Zapraszamy Serdecznie!


Obsługa firm B2B.

Uwielbiamy pracę z Klientami indywidualnymi i w tym celu szkolimy naszych doradców, jednak istotną częścią naszych działań jest również obsługa biznesu (B2B).

Naszymi Klientami są korporacje, banki, agencje marketingowe i firmy prywatne, którym pomagamy w doborze odpowiednich upominków, zaopatrzenia eventów czy ekskluzywnych prezentów biznesowych. Aby nawiązać kontakt, napisz na b2b@iconselection.pl – pomożemy dopasować rozwiązanie odpowiednie dla Twoich potrzeb.
Zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl