Producenci
Nowości
BELVEDERE 10 VODKA 0,7L
BELVEDERE 10 VODKA 0,7L

923,00 zł

ELIJAH CRAIG STRAIGHT RYE WHISKEY 0,7L
ELIJAH CRAIG STRAIGHT RYE WHISKEY 0,7L

179,90 zł

 MARTINI VIBRANTE APERITIVO BEZALKOHOLOWE 0,75L
MARTINI VIBRANTE APERITIVO BEZALKOHOLOWE 0,75L

49,90 zł

CHAMBORD LIKIER 0,7L
CHAMBORD LIKIER 0,7L

139,90 zł

Opcje przeglądania

Szampan Armand De Brignac


Czym jest szampan Armand de Brignac ?

Szampan Armand de Brignac to jedna z najsłynniejszych i najbardziej ekskluzywnych marek szampana na świecie. Zwany jest potocznie „Ace of Spades”, ze względu na swoje logo – Asa pik. Pierwsze butelki szampana Armand de Brignac opuściły francuską winnicę w 2006 roku. Produkowany jest przez rodzinę Cattier, która zajmuje się produkcją szampana od 1763 roku.

Obecnie nad produkcją Armand de Brignac czuwa 12. i 13. pokolenie rodziny Cattier. Za produkcję szampana odpowiedzialne jest tylko i wyłącznie 8 osób, które pilnują całego procesu, od tłoczenia winogron, po zabutelkowanie szampana. W tym tylko 2 osoby z rodziny Cattier – ojciec Jean-Jacques Cattier oraz syn Alexandre Cattier.

Szampan Armand de Brignac zawsze komponowany jest z 3 roczników. Do jego produkcji używane są 3 odmiany winogron – Pinot Noir, Chardonnay i Pinot Meunier. Winnice rodziny Cattier mają ponad 30 hektarów i mieszczą się w szampańskim podregionie Montagne de Reims. Wyprodukowane już wina bazowe najpierw poddawane są leżakowaniu na rok w beczkach z dębu francuskiego, aby nadać szampanowi większej złożoności.

Co charakteryzuje szampana Armand de Brignac ?

Pomimo dosyć krótkiego stażu na rynku, szampan Armand de Brignac jest jednym z najbardziej pożądanych szampanów na świecie. Swoją sławę zapoczątkował wystąpieniem w teledysku rapera Jay-Z do utworu „Show Me What You Got” z 2006 roku, jeszcze przed oficjalną sprzedażą. Kilka lat później, w listopadzie 2014 roku, marka Armand de Brignac została kupiona przez firmę należącą do Jay-Z. 

Każda butelka szampana Armand de Brignac wykonywana jest ręcznie. Następnie jest metalizowana, a elementy znajdujące się na butelce (etykieta i logo) robione są z francuskiej cyny. Na koniec szampan umieszczany jest w drewnianym, lakierowanym pudełku upominkowym. Kolor butelki zależy od rodzaju szampana. Rodzina Carttier produkuje 5 podstawowych wersji szampana – wytrawny, różowy, półsłodki, Blanc de Blanc (100% Chardonnay) i Blanc de Noirs (100% Pinot Noir). 
Flagowy szampan Armand de Brignac Brut Gold ma butelkę koloru złotego. Butelka szampana Armand de Brignac Rose jest jasnoróżowa. Półsłodka wersja Armand de Brignac Demi Sec ma butelkę w kolorze ciemnego różu (amarantu). Butelka szampana Armand de Brignac Blanc de Blanc jest jasno srebrna, a Armand de Brignac Blanc de Noirs ma butelkę w kolorze ciemnego srebra. Dlatego też każda butelka szampana Armand de Brignac jest tak wyjątkowa.

Gdzie kupić szampana Armand de Brignac ?

Szukasz szampana Armand de Brignac? Zapraszamy do naszego salonu ICON Wine & Whisky Selection, znajdującego się przy ul. Głębockiej 5/u3 na warszawskim Targówku, w którym oprócz pewnych zakupów masz możliwość porozmawiać z wyszkoloną obsługą, która odpowie na Twoje pytania związane z szampanami i nie tylko. 

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą naszego salonu na stronie internetowej iconselection.pl, gdzie po złożeniu zamówienia możliwy jest jego odbiór jeszcze tego samego dnia. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 790 802 000 bądź pod adresem mailowym info@iconselection.pl. Zapraszamy Serdecznie!


Obsługa firm B2B.

Uwielbiamy pracę z Klientami indywidualnymi i w tym celu szkolimy naszych doradców, jednak istotną częścią naszych działań jest również obsługa biznesu (B2B).

Naszymi Klientami są korporacje, banki, agencje marketingowe i firmy prywatne, którym pomagamy w doborze odpowiednich upominków, zaopatrzenia eventów czy ekskluzywnych prezentów biznesowych. Aby nawiązać kontakt, napisz na b2b@iconselection.pl – pomożemy dopasować rozwiązanie odpowiednie dla Twoich potrzeb.
Zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl