Producenci

ALKOHOLE KOLEKCJONERSKIE

ARDBEG ARRRRRRRDBEG! SINGLE MALT WHISKY 0,7L ARDBEG ARRRRRRRDBEG! SINGLE MALT WHISKY 0,7L
Producent: ARDBEG
Cena:

1 190,00 zł

zobacz więcej
ARDBEG BLAAACK 0,7L ARDBEG BLAAACK 0,7L
Producent: ARDBEG
Cena:

499,00 zł

zobacz więcej
ARDBEG SUPERNOVA SINGLE MALT WHISKY 0,7L ARDBEG SUPERNOVA SINGLE MALT WHISKY 0,7L
Producent: ARDBEG
Cena:

1 590,00 zł

zobacz więcej
CARONI RUM MUSIC SERIES I - ZESTAW KOLEKCJONERSKI CARONI RUM MUSIC SERIES I - ZESTAW KOLEKCJONERSKI
Producent: CARONI
Cena:

9 000,00 zł

zobacz więcej
CARONI RUM MUSIC SERIES II - ZESTAW KOLEKCJONERSKI CARONI RUM MUSIC SERIES II - ZESTAW KOLEKCJONERSKI
Producent: CARONI
Cena:

9 000,00 zł

zobacz więcej

Co oznacza termin alkohole kolekcjonerskie ?

Ekskluzywne alkohole należą do tak zwanych inwestycji alternatywnych. Podlegają one innym prawom niż na przykład inwestowanie w akcje, obligacje czy nieruchomości. Inwestowanie w kolekcje unikatowych alkoholi obarczone jest stosunkowo niewielkim ryzykiem, wymaga jednak sporej wiedzy i doświadczenia.

O tym, że dany alkohol można nazwać kolekcjonerskim, czy inwestycyjnym, świadczy nie tylko jego jakość i prestiż, ale przede wszystkim niewielka podaż spowodowana technicznymi ograniczeniami w produkcji. Największe znaczenie na rynku inwestycji alkoholowych ma whisky single malt i wino. Inne alkohole również mogą notować duży wzrost ceny, ale jest to niewielki margines, dostępny dla bardzo wąskiej i wyspecjalizowanej grupy kolekcjonerów.

Ile można zarobić na inwestowaniu w alkohol ?

Budując swoją kolekcję alkoholi inwestycyjnych, należy zdać sobie sprawę, że nie jest to inwestycja krótkoterminowa. Przyjmuje się, że opłacalny zwrot można uzyskać w przypadku whisky po około 8 latach, w przypadku wina minimum po 5 - okresy te w ostatnim czasie wydają się zmieniać szczególnie w przypadku whisky. Oczywiście są wyjątki i zdarzają się wyjątkowe egzemplarze, które notują błyskawiczny wzrost wartości.

Przykładem takiego mechanizmu może być wyróżnienie otrzymane przez dany alkohol na międzynarodowym konkursie, wysoka punktacja w uznanym rankingu, czy bardzo ograniczona ilość wypuszczona na rynek. Bardzo trudno jest uśrednić i podać precyzyjnie stopę zwrotu alkoholowych inwestycji, waha się od kilkunastu do kilkuset procent.

Jak zbudować kolekcję alkoholi inwestycyjnych ?

Na pewno wymaga to sporej wiedzy. Warto śledzić wszelkie nowości na rynku alkoholi luksusowych, studiować rankingi i notowania, przeglądać kolekcjonerskie aukcje. Z rezerwą podchodzić do reklam, limitowanych serii i sensacyjnych doniesień blogerów i dziennikarzy. Po zakupie zadbać o właściwe przechowywanie – w pomieszczeniach ciemnych, o stałej wilgotności i szczególnie w przypadku wina o stałej temperaturze nieprzekraczającej 15 stopni.

Jakie alkohole kolekcjonerskie można znaleźć na naszej stronie ?

W tym dziale prezentujemy kilka propozycji dla inwestorów, będziemy go sukcesywnie poszerzać. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszego salonu, a także do zadawania pytań, na które postaramy się udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły dotyczące nie tylko trunków, które znajdziecie w naszym serwisie, ale szeroko pojętej tematyki alkoholi inwestycyjnych.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 790 802 000 lub pod adresem mailowym info@iconselection.pl.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl