Producenci
Nowości
COMPASS BOX WHISKY ZESTAW 3*0,05L
COMPASS BOX WHISKY ZESTAW 3*0,05L
159,90 zł
szt.
KRAKEN BLACK SPICED RUM 0,05L
KRAKEN BLACK SPICED RUM 0,05L
24,00 zł
szt.
KAH ANEJO TEQUILA 0,05L
KAH ANEJO TEQUILA 0,05L
59,00 zł
szt.
KAH REPOSADO TEQUILA 0,05L
KAH REPOSADO TEQUILA 0,05L
59,00 zł
szt.
KAH BLANCO TEQUILA 0,05L
KAH BLANCO TEQUILA 0,05L
59,00 zł
szt.
GLENMORANGIE - PREZENTACJA MARKI ONLINE
GLENMORANGIE - PREZENTACJA MARKI ONLINE
129,00 zł
WINO THE CHOCOLATE BLOCK 0,75L
WINO THE CHOCOLATE BLOCK 0,75L
168,00 zł
szt.
Opcje przeglądania

Co oznacza termin alkohole kolekcjonerskie ?

Ekskluzywne alkohole należą do tak zwanych inwestycji alternatywnych. Podlegają one innym prawom niż na przykład inwestowanie w akcje, obligacje czy nieruchomości. Inwestowanie w kolekcje unikatowych alkoholi obarczone jest stosunkowo niewielkim ryzykiem, wymaga jednak sporej wiedzy i doświadczenia.

O tym, że dany alkohol można nazwać kolekcjonerskim, czy inwestycyjnym, świadczy nie tylko jego jakość i prestiż, ale przede wszystkim niewielka podaż spowodowana technicznymi ograniczeniami w produkcji. Największe znaczenie na rynku inwestycji alkoholowych ma whisky single malt i wino. Inne alkohole również mogą notować duży wzrost ceny, ale jest to niewielki margines, dostępny dla bardzo wąskiej i wyspecjalizowanej grupy kolekcjonerów.

Ile można zarobić na inwestowaniu w alkohol ?

Budując swoją kolekcję alkoholi inwestycyjnych, należy zdać sobie sprawę, że nie jest to inwestycja krótkoterminowa. Przyjmuje się, że opłacalny zwrot można uzyskać w przypadku whisky po około 8 latach, w przypadku wina minimum po 5 - okresy te w ostatnim czasie wydają się zmieniać szczególnie w przypadku whisky. Oczywiście są wyjątki i zdarzają się wyjątkowe egzemplarze, które notują błyskawiczny wzrost wartości.

Przykładem takiego mechanizmu może być wyróżnienie otrzymane przez dany alkohol na międzynarodowym konkursie, wysoka punktacja w uznanym rankingu, czy bardzo ograniczona ilość wypuszczona na rynek. Bardzo trudno jest uśrednić i podać precyzyjnie stopę zwrotu alkoholowych inwestycji, waha się od kilkunastu do kilkuset procent.

Jak zbudować kolekcję alkoholi inwestycyjnych ?

Na pewno wymaga to sporej wiedzy. Warto śledzić wszelkie nowości na rynku alkoholi luksusowych, studiować rankingi i notowania, przeglądać kolekcjonerskie aukcje. Z rezerwą podchodzić do reklam, limitowanych serii i sensacyjnych doniesień blogerów i dziennikarzy. Po zakupie zadbać o właściwe przechowywanie – w pomieszczeniach ciemnych, o stałej wilgotności i szczególnie w przypadku wina o stałej temperaturze nieprzekraczającej 15 stopni.

Jakie alkohole kolekcjonerskie można znaleźć na naszej stronie ?

W tym dziale prezentujemy kilka propozycji dla inwestorów, będziemy go sukcesywnie poszerzać. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszego salonu, a także do zadawania pytań, na które postaramy się udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły dotyczące nie tylko trunków, które znajdziecie w naszym serwisie, ale szeroko pojętej tematyki alkoholi inwestycyjnych.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 790 802 000 lub pod adresem mailowym info@iconselection.pl.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl