Producenci
Nowości
CHAMBORD LIKIER 0,7L
CHAMBORD LIKIER 0,7L

139,90 zł

BEEFEATER PINK GIN 0,7L
BEEFEATER PINK GIN 0,7L

84,99 zł

szt.
BISCARDO NEROPASSO 0,75L
BISCARDO NEROPASSO 0,75L

58,99 zł

szt.
BISCARDO OROPASSO 0,75L
BISCARDO OROPASSO 0,75L

58,99 zł

szt.
BISCARDO VALPOLICELLA RIPASSO 0,75L
BISCARDO VALPOLICELLA RIPASSO 0,75L

79,90 zł

szt.
GRAND THEATRE BORDEAUX MOELLEUX 0,75L
GRAND THEATRE BORDEAUX MOELLEUX 0,75L

39,90 zł

szt.
GRAND THEATRE BORDEAUX ROUGE 0,75L
GRAND THEATRE BORDEAUX ROUGE 0,75L

39,90 zł

szt.
Opcje przeglądania

GRAPPA

Grappa – co to jest?

Grappa to alkohol winogronowy pochodzący z północnych Włoszech. Produkowany jest z surowców pozostałych z procesu produkcji wina (skórki, pestki itd.). Jest to przezroczysty trunek o wyraźnym, intensywnym i charakterystycznym aromacie i smaku. Wyjątkiem są grappy starzone w dębowych beczkach, które mają złocistą barwę oraz bardziej zaokrąglone smaki.

Najbardziej pożądaną jest grappa jednoodmianowa – grappa di monovitigno, produkowana z jednego szczepu winogron. Na początku swojej historii, Grappa była alkoholem dla biednej społeczności, która wykorzystywała całkowicie winogrona podczas produkcji win. Dopiero z czasem, dzięki udoskonalaniu procesu produkcji, grappa stała się pożądanym alkoholem.

Jak powstaje Grappa?

Grappa powstaje z resztek pozostałych po wyciskaniu winogron na wino tzw. wytłoczyn. Następnie do wytłoczyn dodawane są drożdże, które je fermentują. Tak powstały zacier musi być od razu destylowany. Kolejnym ważnym procesem jest leżakowanie destylatu w beczkach, po czym jest gotowy do filtracji i butelkowania.

Jak smakuje Grappa?

Smak grappy w głównej mierze zależy od surowca, z którego jest produkowana. Jest to dość ostry destylat o wyraźnie wyczuwalnych nutach winogronowych. Smak grappy jest również zależny od długości jej leżakowania w beczce. Grappa dłużej leżakująca jest łagodniejsza o bardziej zaokrąglonym smaku, jednak zawsze doświadczymy w niej tanin przyjemnie ściągających policzki.

Jak pić Grappę?

Grappa jest alkoholem, który lubi być podawany w odpowiedniej temperaturze. W przypadku młodej Grappy powinniśmy podawać ją w temperaturze od 9 do 13°C. Natomiast Grappę dojrzewającą najlepiej serwować w temperaturze od 15 do 18°C. Grappa jest mocnym, 40% alkoholem. Włosi często piją kieliszek grappy po kolacji na lepsze trawienie. Lubią również podawać ją z filiżanką espresso.

Grappę, z racji na swoją moc i unikatowe walory smakowe, należy pić ze specjalnych kieliszków. Mają one małą okrągłą czasze, która zwęża się ku górze oraz długą, cienką nóżkę.   

Gdzie kupić Grappę?

Grappa jest mało znanym alkoholem, co za tym idzie, trudno jest znaleźć ją w sklepach. Zapraszamy do naszego salonu ICON Wine & Whisky Selection, gdzie pomożemy w wyborze oraz opowiemy więcej o interesującym produkcie. Sama nazwa Selection nie jest przypadkowa. Zajmujemy się dokładną selekcją produktów, które trafiają do nas na półkę, dlatego też możecie być pewni swojego wyboru oraz jakości kupowanych produktów.

Na co dzień, oprócz salonu stacjonarnego, zajmujemy się stroną internetową iconselection.pl. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów. Informujemy również, że po złożeniu zamówienia możliwy jest jego odbiór jeszcze tego samego dnia.
Serdecznie zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl