Producenci

RUM DICTADOR TOTEM MOPA MOPA 35YO SHERRY 1987 MODEL K + OPAKOWANIE

Dostępność: dostępny na zamówienie
Czas wysyłki: 24 h
Cena: 23 900,00 zł 23900.00
ilość szt.
Zyskujesz 47 800 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: DICTADOR
Kod produktu: TOTEM K

Opis

Rum Dictador Mopa Mopa 35YO Sherry Model K – Jak prezentuje się 11 z 15 modeli tych niesamowitych, kolumbijskich dzieł?

Dictador Mopa Mopa 35YO Sherry Model K to wyjątkowy i ściśle limitowany produkt. W butelce znajduje się 35-letni, kolumbijski rum marki Dictador z 1987 roku o zawartości alkoholu 55%. Trunek ten wpierw dojrzewał w beczkach po bourbonie, następnie był finiszowany w beczkach po Sherry. Wyprodukowany został przez fenomenalnego Master Distillera – Hernana Parre. Rum Dictador Mopa Mopa 35YO Sherry Model K należy do niezwykłej kolekcji, która powstała we współpracy z lokalnymi artystami z kolumbijskiego miasta Pasto. Projekt Totem ma na celu uhonorowanie kolumbijskiej tradycji i pradawnych technik, które przekazywane są potomkom od bardzo wielu pokoleń.

Cała kolekcja Mopa Mopa obejmuje tylko 330 butelek w 15 różnych konfiguracjach. Rum Dictador Mopa Mopa 35YO Sherry Model K powstało w ilości 10 sztuk. Za wzory na butelce odpowiada nadzwyczajny człowiek – German Obando, który specjalizuje się w Barniz de Pasto. Technika ta, zwana również Varnish Pasto, to niezwykle magiczny proces, który zaczyna się już w trakcie zbiorów. Dzięki specjalnej obróbce nasion i liści krzewu mopa-mopa, powstaje specjalna żywica, z której artyści wycinają wzory zdobiące butelki rumów Dictador.

Co charakteryzuje Rum Dictador Mopa Mopa 35YO Sherry Model K?

  • Zapach – pełen owocowych aromatów, dojrzały banan, liofilizowane truskawki, gruszki, figi i gęsta śmietanka;
  • Smak – przyjemny, nuty fig, daktyli, skóry, sherry, letnich owoców oraz czerwonych landrynek;
  • Finisz – długi i owocowy z akcentem goździków.

Dictador Mopa Mopa – projekt, który zrewolucjonizuje podejście do pradawnej, wielopokoleniowej sztuki.

TOTEM to innowacyjny i oryginalny projekt stworzony w celu zachowania różnorodności kulturowej. Ma on na celu zachęcić do tradycjonalizmu w sztuce, honorując etnicznych artystów i ich techniki sprzed kilkuset tysięcy lat. Od dziesięcioleci rzemiosło, natura i tradycja kształtują wyjątkowy charakter Dictador i pielęgnują jego dziedzictwo kulturowe. Marka w każdym swoim projekcie zagłębia się w historię, kształtuje gusta i przesuwa granice.

Nie inaczej jest w przypadku projektu TOTEM, który promuje różnorodność artystycznej ekspresji oraz tradycyjne podejście do sztuki. Tym razem Dictador wraca do swoich korzeni i kolumbijskiej dżungli. To tutaj, w regionie Putumayo, artyści ludowi od tysięcy lat ozdabiają przedmioty specjalną żywicą z krzewu mopa-mopa. Varnish pasto to niezwykle magiczna sztuka.

Technika ta symbolizuje się niezwykłą jednością rzemieślników o różnych specjalnościach z naturą i dziedzictwem przodków. Wykonywana jest z dbałością o szczegóły, szacunkiem dla natury i rękodzieła. Varnish pasto, która nie poddaje się nowoczesnej technologii, modom i kulturze masowej. Dla marki takiej jak Dictador nie można sobie wymarzyć lepszego towarzystwa.

Niezwykły smak zamknięty w prawdziwych dziełach sztuki.

Tym razem płótnem dla twórczości cudotwórców z Kolumbii stały się butelki około 40-letnich rumów Dictador. W każdej butelce znajdują się wyjątkowe rumy ze specjalnego inwentarza Dictadora, datowane na lata 1982-1988. Trunki te dojrzewały w dębowych beczkach po SherryBourbonie i Porto (w różnych kombinacjach) i zawierają od 40% do 57% zawartości alkoholu. Cała kolekcja Dictador Mopa Mopa to 15 niezwykle rzadkich i unikatowych wzorów.

Każdy z nich powstał dzięki pracy lokalnych artystów z San Juan de Pasto w południowej Kolumbii, wspomnianą już techniką Barniz de Pasto (Pasto Varnish), która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2008 roku. Limitowana edycja Dictador Mopa Mopa obejmuje piętnaście unikalnych wzorów w łącznej ilości tylko 330 butelek! Te maleńkie i ściśle limitowane wydanie połączone z trunkiem premium zamkniętym w artystycznej oprawie czyni ten projekt prawdziwym dziełem sztuki i perełką kolekcjonerską.

Niesamowici artyści zjednoczeni z rośliną.

Droga, którą musi przebyć artysta, aby zaprezentować światu swoją sztukę, może być długa i wyboista. W przypadku artystów z regionu Nariño w południowej Kolumbii prawda ta nabiera dwojakiego znaczenia. Od tysięcy lat ozdabiają przedmioty techniką rękodzielniczą znaną jako Barniz de Pasto. Jego kluczowym składnikiem jest żywica pozyskiwana z nasion krzewu mopa-mopa, który rośnie w lasach andyjskich i w Selwie, czyli puszczy amazońskiej w obrębie Putumayo, na średniej wysokości 2500-2800, do nawet 3,5 tysiąca metrów n.p.m.

Aby ją pozyskać i stworzyć z niej charakterystyczne ornamenty roślinne i zwierzęce potrzebny jest czascierpliwość oraz umiejętność posługiwania się precyzyjnymi technikami rękodzielniczymi. To rzemiosło wyraża wiedzę przodków związaną z naturą i wszechświatem, reprezentuje prawdziwe mistrzostwo i tradycję istniejącą od pokoleń w mieście PastoZbiór nasion mopa-mopa odbywa się tylko przez 6 miesięcy w roku – od maja do listopada. Odpowiadają za to rdzenni mieszkańcy, którzy znają dobrze tę roślinę, a także obszar jej występowania.

W tym czasie zbieracze żyją w dżungli w tymczasowych obozach zwanych „Cambuche”. Każdego ranka przemierzają wyboistą górską trasę i mozolnie zbierają nasiona. W sumie udaje im się zebrać około 6-9 kilogramów. Po pokonaniu niebezpiecznej drogi między Mocoa i Pasto znanej jako „trampolina śmierci” zbieracze sprzedają produkt w mieście lokalnym mistrzom. Suszone liście mopa-mopa są miażdżone, gotowane i mielone w celu uzyskania lepkiej żywicyTak przetworzony surowiec jest ugniatany palcami, uderzany młotkiem i malowany naturalnymi barwnikami.

W kolejnym etapie dwóch mistrzów rozciąga materiał na płaską powierzchnię przypominającą arkusz. Dopiero wtedy artyści wycinają z przygotowanego materiału pożądane wzory i pokrywają nimi przedmioty codziennego użytku – najczęściej drewniane, które dostarczają miejscowi stolarze. W te sposób artyści ozdobili 330 butelek rzadkich rumów Dictador, a ich prace sprawiły, że całe butelki mają niezwykłą wartość. 

Dane techniczne

ZAWARTOŚĆ ALKOHOLU 55%
POJEMNOŚĆ 0,7L
KRAJ RUMU KOLUMBIA

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl